Udruženje građana Informativni centar za osobe sa invaliditetom "LOTOS" Tuzla
Menu
Ponedeljak - Petak: 08:30 - 15:30h
Broj računa: NLB Banka 1321000309103215
Menu
Peer sastanak MOSI i ROSI, 26.12.2024.
By Jasminko BijelićPublished On 27/12/2024
Na peer sastanku mladih 26. decembra 2024. godine u restoranu “Citta del sale” u Tuzli prisustvovalo je 17 mladih osoba sa invaliditetom. Prisjetili smo se svih zajedničkih uspjeha i lijepih trenutaka provedenih na susretima ove godine. Kroz druženja, razgovore i zajedničke aktivnosti, stvarali smo priliku za međusobno povezivanje, razmjenu iskustava i podršku. Bilo je to vrijeme aktivizma, zabave i inspirativnih razgovora, gdje smo svi zajedno osnažili svoje prijateljske veze i zajednicu.
Na svakom sastanku podijelili smo i ideje za buduće projekte, te razgovarali o svojim planovima i željama za nadolazeću godinu. Radujemo se svim novim prilikama koje nas čekaju, novim prijateljstvima i još više nezaboravnih trenutaka.
Ispraćajući staru godinu, mlade osobe koje su učestvovale na sastanku s nestrpljenjem čekaju nastavak ove lijepe zajedničke priče u idućoj godini.
Istovremeno, u restoranu “Sezam” imali smo i posebne trenutke na sastanku roditelja mladih osoba sa invaliditetom kojem je prisustvovalo 7 učesnika. Na sastanku su oditelji su imali priliku međusobno razgovarati, dijeliti iskustva, izazove i podršku. Bio je to prostor gdje su mogli otvoreno govoriti o svojim brigama i nadanjima, ali i slaviti uspjehe i napredak svoje djece.
Ovaj susret roditelja bio je izuzetno važan jer je pružio priliku za izgradnju zajedništva, razumijevanja i međusobne pomoći. Kroz dijalog i podršku, svi smo zajedno stvorili snažnu mrežu koja čini razliku u životima naših mladih i njihovih porodica.
Hvala svim mladim osobama i njihovim roditeljima na njihovom angažmanu, jer njihova snaga i ljubav su temelj naše zajednice. Radujemo se svim budućim susretima i novim putevima na koje ćemo zajedno krenuti i u idućoj godini.
Događaj je realizovan u okviru projekta „Jačanje kapaciteta za samostalan život osoba sa invaliditetom u BiH“ kojeg I.C. „Lotos“ provodi u partnestvu sa Centrom za samostalan život Stil posredstvom MyRight Švedska, kao i Ministarstva za rad i socijalnu politilu FBiH i Vlade TK.