

Dragi čitaoci, izašao je novi, 145. broj časopisa „Inicijativa“.
Novi broj Inicijative možete pronaći na linku: Časopis Inicijativa
05. jula 2022. godine u restoranu „Autor“ u Tuzli održan je Peer Support sastanak za mlade osobe s invaliditetom kojem je prisustvovalo 25 učesnika. Sastanak za mlade je vodila Amela Goletić a razgovaralo se o uspjesima i promjenama koje su mladi postigli i dobrobitima koje im donose Peer sastanci. Jedna manja grupa mladih je zajedno sa koordinatoricom projekta Sandrom Marković razgovarala o projektnim prijedlozima koje bi oni željeli realizovati u budućnosti.
Istovremeno, u restoranu „Sezam“ održan je Peer Support sastanak za roditelje i članove porodica mladih osoba s invaliditetom kojeg je vodila Amira Salković a prisustvovalo je 15 učesnika. Na sastanku su roditelji dijelili iskustva iz učešća u projektu i zajedničkih susreta, kao i planove za budući period.
Peer Support sastanci su održani u okviru projekta „Jačanje kapaciteta za samostalan život osoba sa invaliditetom u Bosni i Hercegovini“ kojeg Informativni centar za osobe sa invaliditetom „Lotos“ Tuzla provodi u saradnji sa Centrom za samostalan život STIL iz Stockholma u okviru programa organizacije MyRight BiH.
U sklopu zajedničkih aktivnosti koalicija 2022., a koje djeluju po programu Ureda MyRight u BiH za podršku rada koalicija, u periodu od 29.06. do 01.07. 2022. godine, u Hotelu „Zlača“, Zlača, Banovići održana je Radionica za mlade osobe sa invaliditetom o prepoznavanju vlastitog identiteta – „Aktivizam i učešće u radu organizacija“. Radionicu su organizovali mladi iz Aktiva Koalicije OOSI TK, voditeljica je bila Selma Plančić, a Radionici su u sklopu zajedničkih aktivnosti prisustvovale 51 mlada osoba iz Sarajeva, Doboja i Mostara koji su ove aktivnosti realizovali u sklopu svojih studijskih posjeta.
Više fotografija možete pronaći na našoj Facebook stranici.
Danas: 186
Juče: 179
Ove sedmice: 365
Ovog mjeseca: 2687
Ukupno: 664457
Misija naše organizacije je svojim djelovanjem uticati na stvaranje demokratskog civilnog društva u Bosni i Hercegovini u kojem će pitanja invalidnosti biti razmatrana kao pitanja ljudskih prava a osobe sa invaliditetom se neće suočavati sa barijerama prilikom obrazovanja, zapošljavanja, ostvarivanja zdravstvenog i socijalnog osiguranja, informisanja, kretanja u unutarnjim i vanjskim prostorima i korištenja potrebnih servisa podrške u ostvarivanju prava koja im kao ljudskim bićima pripadaju.